Dnia 22.08.2008r. w MDK (harcówka) odbyła się inauguracja wystawy prac plastycznych młodych twórców z Mogilna pt.: „DEBIUTY”. Była to pierwsza publiczna prezentacja prac autorek. Wszystkie prace miały charakter akademicki (szkice, studia malarskie i rysunkowe z natury) i prezentowały wysoki poziom artystyczny. Poziom ten, jest niewątpliwie zasługą długotrwałej nauki w szkołach plastycznych, jakie artystki ukończyły.

Autorki prac:

  • Małgorzata Klag - Państwowe Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy, kierunek projektowanie i wzornictwo oraz aranżację wnętrz w Poznaniu.
  • Olga Mądrowska jest absolwentką tego samego liceum plastycznego i studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Sylwia Czarnecka uczyła się w liceum ogólnokształcącym o profilu artystycznym i została w tym roku przyjęta na Wydział Sztuk Pięknych w UMK.
  • Aneta Ziomkiewicz jest w trakcie nauki w liceum plastycznym w Bydgoszczy, a Dorota Nowak jest jedyną amatorką.

Wszystkie łączy jednak ta sama pracownia plastyczna w MDK, w której zaczynały swoją przygodę ze sztuką. Pracownię tą od 9 lat prowadzi instruktor Sylwia Stręk i ona też była pomysłodawcą i organizatorem wystawy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, która potrwa jeszcze do 25.08.2008.