Dnia 28.11.2008r.w nowopowstałej Galerii Debiuty (harcówka), odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Olgi Mądrowskiej, które uroczyście rozpoczął dyrektor MDK Jan Szymański oraz Sylwia Stręk instruktor do spraw plastyki.

Prezentowane prace to przede wszystkim studia postaci, które Olga traktuje z wielką lekkością poprzez zastosowanie narzędzi jakimi pracuje się szybko: węgiel, kreda, tusz. Poza postacią na wystawie znalazły się martwe natury i pejzaże oraz prace o tematyce związanej z Japonią. Kultura Japonii to druga pasja autorki, pogłębia ją ucząc się języka, trenując sztuki walki i propagując kulturę japońską na seminariach podczas zgrupowań bydgoskiego klubu karate.

Olga Mądrowska jest absolwentką pracowni plastycznej MDK (harcówka) prowadzonej przez Sylwię Stręk, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy do, którego została przyjęta otrzymując najwyższą liczbę punktów w województwie. Studiuje trzeci rok historię sztuki w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale nauk historycznych.

Bardzo serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy od 28.11.2008 – 15.01.2009 codziennie w godzinach 800 – 1800 – MDK Mogilno „Galeria Debiuty” (Harcówka) ul. Kościuszki 5.


obrazek

obrazek

obrazek

obrazek