Aerobik


 obrazek

Zajęcia fitness łączące aerobik, stretching, pilates i ćwiczenia siłowe z ciężarkami.

Wszystkie dobrane tak aby nie nadwyrężać kręgosłupa, spalać tkankę tłuszczową intensywniej i wysmuklać sylwetkę. Forma odpowiednia dla osób w wieku 18-60 lat.

Dla wszystkich pytających jakiego rodzaju to zajęcia podaję rozkład ćwiczeń:

Taneczna rozgrzewka (zumba and jump) 30 minut. Wczoraj wyszło 45 minut, ale wszyscy byli tak rozgrzani i uśmiechnięci, (z pewnością dzięki endorfinom, które uwalniaj się w organizmie podczas tego rodzaju wysiłku fizycznego), że nie mogłam jej skończyć wcześniej. Po takiej rozgrzewce przechodzimy do ćwiczeń angażujących mięśnie ud i pośladków jest to 6 ćwiczeń po 30 powtórzeń (podczas zumby mięśnie zostają rozgrzane, a podczas ćwiczeń aerobowych wykonują wysiłek obciążeniowy), dwie serie po 6 ćwiczeń z obciążeniem angażujące mięśnie ramion i klatkę piersiową (na sali dostępnych jest kilka par ciężarków około 1 kg. Takie obciążenie jest wystarczające do wykonania około 60 różnych ruchów), na 15 minut lądujemy na matach aby wykonać dwie serie po 6 ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha (30 powtórzeń każde), dwie serie po 6 ćwiczeń wzmacniających plecy i mięśnie otaczające kręgosłup (obowiązkowe po takim wysiłku!).

Na zakończenie stretching (rozciąganie całego ciała). Całość trwa od 1 godziny do 1.15 min.

Zajęcia cieszą się powodzeniem przez cały kalendarzowy rok od 11 lat. Uczestnikami bywają zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku (obecnie nie mamy mężczyzn Emotikon frown!). Zajęcia są odpowiednie dla każdego, początkujący mogą wykonywać ćwiczenia wolniej w mniejszej ilości powtórzeń zaś zaawansowani wykonują pełne ruchy dynamicznie w maksymalnej ilości powtórzeń.

Mogileński Dom Kultury zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania sportu za symboliczną opłatą 15 zł na miesiąc. Cena za jedną lekcję to niespełna 2 zł! Już bardziej nie możemy Cię zachęcić abyś skorzystał z oferty Emotikon smile. Ostatnie badania nad spalaniem tkanki tłuszczowej dowodzą, że najszybciej odbywa się to podczas ćwiczeń z obciążeniem czyli siłowych wiadomo jednak, że przed dźwiganiem ciężarków trzeba się dobrze rozgrzać!

Tego wszystkiego dostarczy nam właśnie aerobik/fitness w MDK!


 

obrazek